Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vaše mjesto za susret sa Bihorom
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  TražiTraži  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Najbolji citati

Go down 
3 posters
AutorPoruka
kame




Broj komentara : 158
Join date : 2009-05-27

Najbolji citati Empty
KomentarNaslov komentara: Najbolji citati   Najbolji citati EmptyThu May 28, 2009 11:32 am

Srećan je ko umije da voli"..... Što sam bivao stariji, sve manje su me ispunjavala sitna zadovoljstva koja mi je život pružao i sve jasnije sam shvatao gde treba tražiti prave izvore radosti i smisla. Naučio sam da biti voljen ne znaci ništa, a da je voljeti sve, da je sposobnost da osjećamo, ono što daje vrijednost i ljepotu našem postojanju. Gde god bi se na zemlji pojavilo ono što se moze nazvati srećom, bilo je satkano od emocija. Novac nije ništa, moć nije ništa. Mnogi imaju i jedno i drugo, a ipak su nesrećni. Ljepota nije ništa, vidio sam lijepe muškarce i lijepe žene koji su bili nesrećni uprkos svojoj ljepoti. Ni zdravlje nije sve; svako je zdrav ko se tako osjeća; bilo je bolesnika punih volje za životom koji su je njegovali do samog kraja i bilo je zdravih koji su venuli mučeni strahom od patnje.
Ali sreća je uvjek bila tamo gde je neko umio da voli i živjeo za svoja osećanja; ako ih je njegovao, ako ih nije gazio i potiskivao, ona su mu donosila zadovoljstvo. Ljepota ne pruža radost onome ko je posjeduje, vec onome ko umije da je voli i da joj se divi..."



Herman Hese
Na vrh Go down
kame




Broj komentara : 158
Join date : 2009-05-27

Najbolji citati Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Najbolji citati   Najbolji citati EmptyThu May 28, 2009 11:34 am

'Ako se vidiš poraženim,onda to i jesi;Ako misliš da ne smiješ, onda i nećeš smijeti; Ako želiš pobijediti ali misliš da ne možeš, Gotovo je sigurno da i nećeš uspjeti. Ako očekuješ poraz već si izgubio: Jer svijet nam otkriva Da uspjeh započinje samo dobrom voljom; Sve je pitanje stanja tvog duha. Životne bitke ne dobivaju uvijek samo najjači i najbrži ljudi.

Prije ili poslije, pobjednik je onaj Koji misli da može pobijediti.'


(N.V.Peale)
Na vrh Go down
kame




Broj komentara : 158
Join date : 2009-05-27

Najbolji citati Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Najbolji citati   Najbolji citati EmptyWed Jun 03, 2009 10:58 pm

"Imam sve karakteristike ljudskog bica; meso, kosti, kozu, dlake, ali nijednu emociju - osim pohlepe i gadjenja. Kad me vidite imate osjecaj da je to jaka osoba sa cvrstim stavovima i jakom voljom. Ali kad mi pogledate u oci, ja jednostavno ....................nisam tamo..."
Na vrh Go down
ajkuna
Moderator
ajkuna


Broj komentara : 89
Join date : 2009-05-24

Najbolji citati Empty
KomentarNaslov komentara: cao   Najbolji citati EmptyThu Jun 04, 2009 8:48 am

Ako svako uradi onoliko koliko je sposoban, neće narod propasti. ( Vuk Karadžić )
Šta tvoja tuga čini dok ti spavaš? Budna je i čeka. A kad izgubi strpljenje, ona te budi ( Ivo Andrić )
Čudno je kako je malo potrebno da budemo srećni, i još čudnije: kako često nam baš to malo nedostaje ( Ivo Andrić )
Sloboda je nezavisnost, sreća je nezavisnost od hiljadu sitnih sitnica ( Isidora Sekulić )
Velika je nesreća kad čovek ne zna šta hoće, a prava katastrofa kad ne zna šta može ( Jovan Dučić )
Na vrh Go down
lejla

lejla


Broj komentara : 30
Join date : 2009-06-04
Mjesto : Dijaspora

Najbolji citati Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Najbolji citati   Najbolji citati EmptyThu Jun 04, 2009 2:44 pm

"Ali bol... čini mi se da to nije dovoljan razlog da se ne prigrli život. Biti mrtav sasvim je bezbolno. Bol, kao i vrijeme, dolazi bez obzira na sve. Pitanje je samo, kakve veličanstvene trenutke, uz bol možeš dobiti od života? "

Lois McMaster Buyold *Barrayar*
Na vrh Go down
Sponsored content





Najbolji citati Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Najbolji citati   Najbolji citati Empty

Na vrh Go down
 
Najbolji citati
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
 :: Književnost-
Idi na: