Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vaše mjesto za susret sa Bihorom
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  TražiTraži  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Ispovjest "Kralja siromaha"

Go down 
2 posters
AutorPoruka
kame




Broj komentara : 158
Join date : 2009-05-27

Ispovjest "Kralja siromaha" Empty
KomentarNaslov komentara: Ispovjest "Kralja siromaha"   Ispovjest "Kralja siromaha" EmptyFri May 29, 2009 3:14 pm

Stara (nova) vijest




Tasim Kucevic osamario zenu i napao novinarku pred kamerama

--------------------------------------------------------------------------------

Ima li ljudi ovo igdje?
Da li ima iko hrabrosti da odvali ovoga idiota ili ove njegove tjelohranitelje?
Imali ista od ove pravne i JEBENE drzave?
Neka je na cast sudijama, Brankovicu, Tihicu, policiji MUP KS, MUP FBiH i svima drugima.



--

Vijest i nije tako neznana i vec je bila i u zaborava pala no sledi vec nesto sto napada na zdrav razum---
----------------

Blog Tasima Kučevića, "kralja siromaha"


u nenormalnoj zemlji kakva je ova i svodnici imaju svoj blog


Pa kaže

Uvod

Nisamo mogli ostati mirni, pijući običnu Bosansku kahvu i slušajući priče o humanim dijelima Tasima Kučevića.Odlučiili samo da ih zabilježimo i objavimo, kako vrijme nebi izbrisalo tragove ljudi, koje su ispisali humane stranice našeg vremena, kao što je
KRALJ-SIROMAHA gospodin Tasim Kučević.


Tasim Kučević ljubazno nas je odbio jer nije htio da se priča o njegovim humanim djelima.Rekao je “moja pomoć tada neće imati svrhu, halalio sam i sve što sam pomogao bilo je od srca”

Zamoliili samo Tasimovu suprugu Melihu nam pomogne, kako bi ono što sam napisao bilo vjerodostojno.Meliha nam je pomogla davajći mi dio dokumentacije: pisma zahvalnosti,slike i zahvalnice koje je sačuvala i koje objavljujemo kao dokaz ove naše priče.

Pisma koja su stizala u znak zahvalnosti Tasimu Kučeviću, KRALJU-SIROMAHA, objavili smo onako kako su napisana u izvornoj formi.Niti jedna riječ nije mijenjana niti suština priče radi vjerodostojnosti i autentičnosti.

Recenziju u ovoj knjizi nećemo uraditi,zbog izvornih riječi i grešaka koje su dio naše svakodnevnice.Smatramo da će ova knjiga više ocrtavati vjerodostojnost, autentičnost i orginalnost stila običnog čovjka koji je ovoj knjizi dao istinitu dimenziju humanosti i koji je prepozno priču i karakter istinskog humaniste kao što je KRALJ-SIROMAHA Tasim Kučević.

Neka se priča,neka se ugledaju tamo neki, neka nikada zaborave ko je zaista bio
taj neko iz Sandžaka,koga smo ocrnili,žigosali skrivajući od javnosti i nepriznajući mu ono što je on zaista bio.Koga tamo neki siromašni,bolesni,zaboravljeni prozvaše Kraljem siromaha,duh sa dobrom dušom,majka Tereza itd.Postavite sami sebi pitanje zašto toliko suza od ljudi koje je zgazilo vrijeme i društvo?Za kim se te suze proljevaju?Taj jad i čemer bijede Bosanske.Suze i pogled su uprte u boga sa molitvom za istinu i pravdu čovjeka koji je za vrijeme koje je proveo u našoj zajednici stekao ugled idola siromaha.Hvala ti ,tebe vole i poštuju,a gdje smo to mi?



Ova naša knjiga je skroman doprinos da se vrline ne prećute,a zle riječi i zla dijela da strepe od sramote pred potomcima i biće zauvjek zaštićene od zaborava.

"Ako nekome nešto želite pokloniti, činite to čista srca i u tišini; u suprotnom zadržite svoj dar za sebe jer je posve beskoristan i moze duboko povrijediti čovjeka."

Tako razmislja Tasim Kučevic.Mi mislimo da dobra djela mogu da inspirišu i druge, kako bi život onima kojima je porebna pomoć bio lakši.

Budi darežljiv u blagostanju i zahvalan u bijedi.
Budi dostojan povjerenja svog susjeda i gledaj ga vedrim i prijateljskim okom.
Budi blago siromahu i opomena bogatome, odgovori na vapaj bijednika i sačuvaj nepogrešivost svoje prisege.
Budi pošten usvom sudu i pažljiv u govoru.
Ne budi nepravedan ni prema kome, a blagost pokaži prema svima. Budi poput luči onima koji hode u tami, radost nesretnicima, more žednima, luka očajnima,I podrži i obrani potlačenu žrtvu.
Neka čestitost i poštenje krase sva tvoja dijela. Budi utočište strancu, melem onom koji pati, moćna utvrda bjeguncu.
Budi oko slijepome, a zvijezda vodilja stopama zabludjelog.
Budi ures na licu istine, kruna na čelu vjernosti, stup hrama pravičnosti, dah života tijelu čovječanstva, stijeg vojskama pravde, lučonoša nad obzorjem vrline, rosa tlu ljudskog srca, arka na oceanu spoznaje, sunce na nebu dobrote, dragulj u dijademi mudrost, sjajno svjetlo na nebeskom svodu svoje generacije, plod na stablu poniznosti.




Pišemo u ime hiljade ljudi koji su svoje potpise stavili da nas podrže i da osnujemo odbor za istinu koji želi ispričati istinu o čovjeku
„Kralju – Siromaha“
Gos. Tasim Kučević o svojim dobrim djelima neželi da priča, ali želimo mi, ljudi do kojima nikome nije stalo, osim ovom plemenitom čovjeku, koji je pomagao svima, bez obzira na vjeroispovjest. Imali smo želju da mi obični ljudi ispričamo pravu istinu o gospodinu Tasimu Kučeviću.Nije nam dozvolio.U ime hiljade potpisnika odlučilo sam da objavimo jednu drugu dimenziju koja će sadržavati činjenice i dokaze o humanim djelima za koje mi znamo i do podataka do kojih smo došli, o merhametli duše gos Tasima Kučevića.Ovo je samo dio potpisnika od 3762 potpisa građana za istinu i pravdu koji gos. Tasim Kučević zaslužuje.
Potpisi su prikupljeni iz MZ-a:
Pasci, Ljubače,Husino i Kiseljak

Opsirnije

http://tasimkucevic.blogger.ba/
Na vrh Go down
ajkuna
Moderator
ajkuna


Broj komentara : 89
Join date : 2009-05-24

Ispovjest "Kralja siromaha" Empty
KomentarNaslov komentara: cao   Ispovjest "Kralja siromaha" EmptyFri May 29, 2009 5:18 pm

Hvala Vildani duran za ovaj humani gest kada je pokušala da zaštiti ženu ni krivu ni dužnu

Šta reći za postupak Kučevića, ma treba da se stidi kao što se mi stidimo od njega.
Na vrh Go down
kame




Broj komentara : 158
Join date : 2009-05-27

Ispovjest "Kralja siromaha" Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ispovjest "Kralja siromaha"   Ispovjest "Kralja siromaha" EmptyFri May 29, 2009 6:49 pm



Ovaj Tasim Kurcevic izgleda jos slobodno hoda po zemlji Shocked


Opjevan i idol buducih narastaja ...Tasim ..... Twisted Evil

Kad porastem biću Tasim
niti Kasim, niti Rasim
kao Tasim biću ja
ispred zgrada, sudova

I dok čekam presudicu
šamarom ću te po licu
ako neko iznervira
direktora svemira

Tasim kad porastem biću
svoju ljudskost vješto kriću
za podvodnju glavna zvjerka
za me radi Vaša kćerka

Tasim biću, to ne krijem
svakoj majci suzu lijem
koga boli, kome smeta
pored mene nek' prošeta

Tasim biti, to je fol
nanositi svakom bol
radujte se narodi
što Vas Tasim podvodi"



Eto tako a oni nama i dalje "nema piramide".... farao
Na vrh Go down
Sponsored content





Ispovjest "Kralja siromaha" Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ispovjest "Kralja siromaha"   Ispovjest "Kralja siromaha" Empty

Na vrh Go down
 
Ispovjest "Kralja siromaha"
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Pravilnik Foruma "Bihor"
» FK "PETNJICA"

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
 :: Vijesti/Novosti-
Idi na: