Vaše mjesto za susret sa Bihorom

HomeHome  Kako koristiti ovaj Forum?Kako koristiti ovaj Forum?  TražiTraži  Lista članovaLista članova  Grupe korisnikaGrupe korisnika  RegistracijaRegistracija  Login  

Share

Najbolji citati

Go down 
AutorPoruka
kame

Broj komentara : 158

Najbolji citati Empty
KomentarNaslov komentara: Najbolji citati   Najbolji citati EmptyThu May 28, 2009 11:32 am

Srećan je ko umije da voli"..... Što sam bivao stariji, sve manje su me ispunjavala sitna zadovoljstva koja mi je život pružao i sve jasnije sam shvatao gde treba tražiti prave izvore radosti i smisla. Naučio sam da biti voljen ne znaci ništa, a da je voljeti sve, da je sposobnost da osjećamo, ono što daje vrijednost i ljepotu našem postojanju. Gde god bi se na zemlji pojavilo ono što se moze nazvati srećom, bilo je satkano od emocija. Novac nije ništa, moć nije ništa. Mnogi imaju i jedno i drugo, a ipak su nesrećni. Ljepota nije ništa, vidio sam lijepe muškarce i lijepe žene koji su bili nesrećni uprkos svojoj ljepoti. Ni zdravlje nije sve; svako je zdrav ko se tako osjeća; bilo je bolesnika punih volje za životom koji su je njegovali do samog kraja i bilo je zdravih koji su venuli mučeni strahom od patnje.
Ali sreća je uvjek bila tamo gde je neko umio da voli i živjeo za svoja osećanja; ako ih je njegovao, ako ih nije gazio i potiskivao, ona su mu donosila zadovoljstvo. Ljepota ne pruža radost onome ko je posjeduje, vec onome ko umije da je voli i da joj se divi..."

Herman Hese
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
kame

Najbolji citati Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Najbolji citati   Najbolji citati EmptyThu May 28, 2009 11:34 am

'Ako se vidiš poraženim,onda to i jesi;Ako misliš da ne smiješ, onda i nećeš smijeti; Ako želiš pobijediti ali misliš da ne možeš, Gotovo je sigurno da i nećeš uspjeti. Ako očekuješ poraz već si izgubio: Jer svijet nam otkriva Da uspjeh započinje samo dobrom voljom; Sve je pitanje stanja tvog duha. Životne bitke ne dobivaju uvijek samo najjači i najbrži ljudi.

Prije ili poslije, pobjednik je onaj Koji misli da može pobijediti.'

(N.V.Peale)
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
kame

Najbolji citati Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Najbolji citati   Najbolji citati EmptyWed Jun 03, 2009 10:58 pm

"Imam sve karakteristike ljudskog bica; meso, kosti, kozu, dlake, ali nijednu emociju - osim pohlepe i gadjenja. Kad me vidite imate osjecaj da je to jaka osoba sa cvrstim stavovima i jakom voljom. Ali kad mi pogledate u oci, ja jednostavno ....................nisam tamo..."
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
ajkuna
Moderator
ajkuna

Broj komentara : 89

Najbolji citati Empty
KomentarNaslov komentara: cao   Najbolji citati EmptyThu Jun 04, 2009 8:48 am

Ako svako uradi onoliko koliko je sposoban, neće narod propasti. ( Vuk Karadžić )
Šta tvoja tuga čini dok ti spavaš? Budna je i čeka. A kad izgubi strpljenje, ona te budi ( Ivo Andrić )
Čudno je kako je malo potrebno da budemo srećni, i još čudnije: kako često nam baš to malo nedostaje ( Ivo Andrić )
Sloboda je nezavisnost, sreća je nezavisnost od hiljadu sitnih sitnica ( Isidora Sekulić )
Velika je nesreća kad čovek ne zna šta hoće, a prava katastrofa kad ne zna šta može ( Jovan Dučić )

lejla

lejla

Broj komentara : 30
Mjesto : Dijaspora

Najbolji citati Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Najbolji citati   Najbolji citati EmptyThu Jun 04, 2009 2:44 pm

"Ali bol... čini mi se da to nije dovoljan razlog da se ne prigrli život. Biti mrtav sasvim je bezbolno. Bol, kao i vrijeme, dolazi bez obzira na sve. Pitanje je samo, kakve veličanstvene trenutke, uz bol možeš dobiti od života? "

Lois McMaster Buyold *Barrayar*
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Sponsored content

Najbolji citati Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Najbolji citati   Najbolji citati Empty

Na vrh Go down

Najbolji citati
Na vrh 
Stranica 1/1